Kervansaray Yatırım Holding Marmaris Oteli İcradan Yok Pahasına Satıldı

Kervansaray Yatırım Holding uzun yıllardır süre gelen borçları sebebiyle otellerini bir bir kaybetmeye devam ediyor. Daha önce Kervansaray Bodrum otelini benzer şekilde bir icra satışı ile Tefeci Sezgin Baran Korkmaz a kaptıran şirketin Marmaris oteli icra satışı gerçekleşti. Bir tek teklif ile değerinin çok çok altında satılan otel şirketin varlıklarında çok önemli bir kayıp oluşturacak.

 

Daire Fiyatına Satış Gerçekleşti

Muğla ili, Marmaris ilçesi, Armutalan Mahallesi Bakacak Mevkii, 3142 Parsel 1.374,33 m2 yüzölçümlü, 3 Katlı Betonarme Otel ve Arsası Bağımsız Bölüm nitelikli taşınmaz Kervansaray Marmaris Otelin bir kısmını oluşturuyor. Toplam 30 dubleks apart otel odasından ve zemin kat dış cephe konumlu 2 adet satış ünitesinden oluşmakta olan bu yapı Marmariste 2 katlı bir villa fiyatı bile olamayacak 20 Milyon 600 bin TL gibi komik bir rakama satılmış oldu.

 

Kervansaray Yatırım Holding Marmaris Oteli İcradan Yok Pahasına Satıldı Borsa

 

Otelin Büyük Bölümüde Satıldı

 

Muğla ili, Marmaris ilçesi, Armutalan Mahallesi, Bakacak Mevkii, 3143 Parsel ,6.701,36 m2 yüzölçümlü, 6 Katlı Betonarme Otel Bağımsız Bölüm nitelikli taşınmaz 110.250.000 TL fiyat ile satılmış oldu. Otel 6.720 m2 otel alanı,1.410 m2 bodrum kat depo alanı, 418 m2 sığınak ile 1.345 m2 ilave otel alanlarından müteşekkil olup, toplam 9.893.00 m2 dir.Otel,186 Standart oda, 2 engelli odası, toplam 188 oda ile ayrıca, açık ve kapalı restoran alanı, çok amaçlı salon, televizyon odası, açık ve kapalı yüzme havuzları, havuz barı, Türk Hamamı, Sauna- Spa, satış ünitesi, kuafför, çalışma ofisleri, çocuk kulübü, Dr-revir odası ile hizmet vermektedir. Otelde 2 adet müşteri, 2 adet servis asansörü, 3 adet jeneratör (1 adedi çalışmaz durumda), ortak alanlarda merkezi klima sistemi/VRV soğutma, Lpg sıvı gaz ısıtma sistemi (Lpg tankı gaz firmasına aittir), bodrum katta merkezi yemekhane, soğuk hava depoları, motor ve makine dairesi,elektrik ve elektronik kontrol panoları, su deposu ve hidrofor üniteleri, sıcak su tankları, kuru depolar, çamaşırhane, teknik servis odası, personel yeme – dinlenme -wc/banyo yerlerinden oluşan alt yapı, hizmet ve teknik üniteleri bulunmaktadır.

 

Kervansaray Yatırım Holding Marmaris Oteli İcradan Yok Pahasına Satıldı Borsa

 

 

 

Kervansaray Yatırım Holding Marmaris Oteli İcradan Yok Pahasına Satıldı Borsa

2 Villa Fiyatına Satılan Otel

Marmaris Armutlanada bulunan Otel yok pahasına şirketin malvarlığından silinmiş oldu. Aynı bölgede bir villa için istenen fiyat 57 Milyon TL civarında olduğu düşünülürse Kervansaray Yatırım Holding yatırımcılarının kaybı çok daha net şekilde ortaya çıkıyor.

Kervansaray Yatırım Holding Marmaris Oteli İcradan Yok Pahasına Satıldı Borsa

 

Kervan Yatırımcısı Yine Zarara mı Uğrayacak

Şirket Yatırımcılarının uzun yıllardır devam eden mağduriyetine yeni bir halka eklenmiş oldu. Bodrum Otelin satışı sırasında devreye giren ama satışa engel olamayan SPK nın ne yapacağı yatırımcılar arasında büyük merak konusu oldu.

Bir cevap yazın